ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑ-ΝΑΟΥΣΑ 0-3

Μηδέν στο πηλίκο

Ούτε στο τρίτο παιχνίδι στα μπαράζ ανόδου για τη Γ΄ Εθνική κατάφερε η Γουμένισσα να αποσπάσει κάτι θετικό, καθώς ηττήθηκε στην έδρα της με 3-0 από τη Νάουσα. Έτσι με το πέρας του πρώτου γύρου αυτού του μίνι πρωταθλήματος, το Πάικο δεν έχει βαθμό και ουσιαστικά τέθηκε νοκ-άουτ από τη διεκδίκηση της ανόδου. Χθες υποδέχονταν τον Αλμωπό Αριδαίας.

Οι γηπεδούχοι του Βασίλη Σπυρογιάννη δεν είχαν καθόλου καλή εικόνα, αφού σε ολόκληρο εννενηντάλεπτο δεν κατάφεραν να δημιουργήσουν καμιά αξιόλογη στιγμή μπροστά από την αντίπαλη εστία.

Ανώτερη η Νάουσα έφτασε δίκαια στη νίκη, που την έφερε και αυτήν στην κορυφή μαζί με Αριδαία και Στρατώνι. Η ομάδα της Ημαθίας αντιμετώπιζε χθες το απόγευμα στην έδρα της το Στρατώνι.

Στο 20’ ο Καφές με εκτέλεση φάουλ έκανε το 1-0, ενώ οχτώ λεπτά αργότερα το δυνατό σουτ του Μουρίκι κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι. Στο 54’ ο Αβραμόπουλος με πλασέ διπλασίασε τα τέρματα των φιλοξενούμενων.

Στο 57’ είχαμε τη φάση που συζητήθηκε πιο πολύ από κάθε άλλη στην αναμέτρηση. Ο Μουρίκι βγήκε τετ-α-τετ πλάσαρε άουτ και ενώ η μπάλα είχε περάσει έξω συγκρούστηκε με τον Δουλκερίδη. Ο διαιτητής όμως έδωσε πέναλτι και κόκκινη κάρτα στον 17χρονο τερματοφύλακα της Γουμένισσας. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Καφές που διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Τα υπόλοιπα λεπτά ήταν μια τυπική διαδικασία, με Γουμένισσα και Νάουσα να μην ανεβάζουν στροφές και την ομάδα της Ημαθίας να παίρνει τη νίκη με 3-0.

ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑ: Δουλκερίδης, Μαραντίδης, Δεληγιώργης, Πολυζόπουλος Βογιατζής (57’ Αγτζίδης), Μυλωνάς, Βουτσάς (71’ Κουβατσίδης), Σαμαράς (80’ Μάρκος), Δασκάλου, Καραελευθερίου, Χατζηασλανίδης.

ΝΑΟΥΣΑ: Ιωακειμίδης, Ζούρκος, Περηφανόπουλος, Ηλιάδης (41’ Παπατάνος), Μουσικάκης, Σαρηγιαννίδης, Αβραμόπουλος, Συμπεθέρης, Λαμπριανίδης, Καφές (71’ Νίκου), Μουρίκι (66’ Τασιώνας).