Νίκες χωρίς ιδρώτα για τον Αετό

19 Ιανουαρίου 2017

Το παιδικό τμήμα του Αετού Κιλκίς στην 7η αγωνιστική του Γ’ ομίλου του πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΚΕΜ, νίκησε άνευ αγώνα την ομάδα του ΓΑΣ ΕΔΕΣΣΑΣ 2011 η οποία δεν προσήλθε.   Ετσι η βαθμολογία έχει ως εξής:

ΕΦΗΒΙΚΟ ΤΜΗΜΑ

Το εφηβικό τμήμα του Αετού Κιλκίς στα πλαίσια της 9ης αγωνιστικής του Β’ ομίλου της ΕΚΑΣΚΕΜ αγωνίσθηκε εκτός έδρας με την ομάδα του ΑΟΚ ΒΕΡΟΙΑΣ.

Ο Αετός Κιλκίς νίκησε εύκολα την ομάδα της Ημαθίας με 53-35, έχοντας σε καταπληκτική ημέρα τον Ηρακλή Νταμοτσίδη. Στο 1ο  δεκάλεπτο ο Αετός ξεκίνησε πολύ καλά με καλή άμυνα δημιούργησε μια διαφορά 6 πόντων. Στο 2ο δεκάλεπτο κυριάρχησαν οι δυνατές άμυνες με τους φιλοξενούμενους να εξασφαλίζουν διαφορά εννιά πόντων. Στο 3ο δεκάλεπτο η ομάδα της Βέροιας πίεσε και μείωσε τη διαφορά στους πέντε. Στο 4ο δεκάλεπτο ο Αετός παίζοντας εκπληκτική άμυνα και με καλές επιθέσεις επικράτησε τελικά εύκολα με 53-35.

Το τελικό σκορ/δεκάλεπτα ήταν: ΑΟΚ ΒΕΡΟΙΑΣ - ΠΑΣ ΑΕΤΟΣ ΚΙΛΚΙΣ  35-53 (11-17, 19-28, 31-36, 35-53).

Η σύνθεση της ομάδας (Κ.Μπαχταλιάς): Αμοιρίδης, Αραβίδης, Βακουφτσής 4, Βλαχονάσιος, Γκρεκός 5, Κακανόπουλος, Κολιαδήμας, Λούπος 6, Μανδράς 3, Νταμοτσίδης 26(7), Σιδηρόπουλος 2, Φιλιππίδης 7.