Στη Θεσσαλονίκη η Σχολή Ποδοσφαίρου

01 Φεβρουαρίου 2018

Με τρεις ομάδες αγωνίστηκε η Σχολή Ποδοσφαίρου του Κιλκισιακού το Σάββατο 27 Γενάρη στη Θεσσαλονίκη, σημειώνοντας μια νίκη, μια ισοπαλία και μια ήττα. Οι Παίδες του Στάθη Πορφυρίδη πραγματοποίησαν πολύ καλή εμφάνιση και νίκησαν με 1-0 τη Νέα Γενεά Ασβεστοχωρίου με τέρμα του Μιλτιάδη Αθανασιάδη στο πρώτο ημίχρονο. Οι Προπαίδες 2005-2006 του Γιώργου Αλτιπαρμακίδη αναδείχθηκαν ισόπαλοι 4-4 με την Α.Ε. Αμπελοκήπων με τρία τέρματα να σημειώνει ο Ρένι Μετάλα και ένα ο Γιώργος Κουζουκάκης. Τέλος οι Προπαίδες 200 του Σέβου Σεβαστόπουλου αν και προηγήθηκαν με 1-0 στο πρώτο ημίχρονο με σκόρερ τον Γιώργο Δεμερτζή, ηττήθηκαν με 2-1 από την Τούμπα FC.