ΠΑΛΙΟ ΑΓΙΟΝΕΡΙ-ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΙΛΚΙΣ 1-2

01 Φεβρουαρίου 2018

Στο φινάλε

Σημαντική νίκη που διατηρεί την διαφορά των τεσσάρων πόντων πήρε ο Αλέξανδρος Κιλκίς, που έστω και στο τελευταίο λεπτό επικράτησε εκτός έδρας με 2-1 του Παλαιού Αγιονερίου. Το Σάββατο ο Αλέξανδρος έχει ρεπό και μένει να δούμε αν θα μειωθεί η απόσταση από τους υπολοίπους.

Το Παλιό Αγιονέρι γνώρισε την ήττα έπειτα από εννιά αγωνιστικές, και έχασε μια καλή ευκαιρία να κοιτάξει και λίγο ψηλότερα στον βαθμολογικό πίνακα.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Αλέξανδρος είχε την υπεροχή, και κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 19’ με τον Γρηγοριάδη. Έφτιαξε φάσεις δίχως να πετύχει γκολ, και έτσι ο Ατρόμητος έφτασε στην ισοφάριση στο 45’ με τον Ευθυμιάδη.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν αρκετά ισορροπημένο, καθώς και οι δύο ομάδες είχαν φάσεις και διαστήματα υπεροχής. Τελικά αυτός που βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα ήταν ο Αλέξανδρος, και με το τέρμα του Γιαξή στο 90’ πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης.