ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΙΛΚΙΣ-ΠΑΛΙΟ ΑΓΙΟΝΕΡΙ 4-3

12 Οκτωβρίου 2017

Καρμπόν

Οπως και στο Κύπελλο έτσι και στο πρωτάθλημα ο Αλέξανδρος Κιλκίς υπέταξε με 4-3 τον Παλιό Αγιονέρι και μάλιστα με τον ίδιο τρόπο. Προηγήθηκε με 4-0 και οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο τελικό σκορ.

Καταιγιστικός ο Αλέξανδρος στο πρώτο ημίχρονο, και με τον αέρα μαζί του στο 20' προηγούνταν με 3-0 με τέρματα τον Γιαξή. Κοτσαμποϊκίδη και Αγαθαγγελίδη.

Στο 80' ο Ιωαννίδης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0 και δύο λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης είχε οριζόντιο δοκάρι. Και εκει που όλοι πίστευαν πως τα πάντα είχαν κριθεί, το Παλιό Αγιονέρι πήγε να κάνει το θαύμα, με τον Γιλτίδη στο 85' να κάνει το 4-1, τον Ρωμανιδη στο 87' το 4-2 και τον Αλέξανδρο Παπαδόπουλο στο 90' το 4-3. Ομως δεν είχε χρόνο για μια επική ανατροπή, με τον Αλέξανδρο να φτάνει στο τρία στα τρία και να οδηγεί τη κούρσα.