Α.Ε. ΠΟΛΥΚΑΣΤΡΟΥ-ΕΥΡΩΠΟΣ 2-1

12 Οκτωβρίου 2017

Είχε την ουσία

Δύο αγώνες στη σεζόν για την Α.Ε. Πολυκάστρου και δύο νίκες, καθώς πέρασε με 2-1 το εμπόδιο του Ευρώπου. Μαχητικός ο φιλοξενούμενος Απόλλων, έβαλε δύσκολα στην ΑΕΠ.

Το πρώτο μέρος άνηκε στο πολυκαστρινό συγκρότημα που άνοιξε το σκορ στο 29' με τον Αουρέλ Κόλα, και δέκα λεπτά αργότερα έφτασε και σε δεύτερο τέρμα με τον Σταύρο Γκέρτσο.

Στην επανάληψη ο Εύρωπος είχε καλές στιγμές, μείωσε με τον Γεωργίτσαρο στο 58', είχε δοκάρι στο 60' με τον Καφετζή και ακόμη δύο φάσεις, όμως η ΑΕΠ κράτησε τη πολύτιμη νίκη. Στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε ο Γεωργίτσαρος με δεύτερη κίτρινη κάρτα και ο αναπληρωματικός παίκτης του Απόλλωνα Κουρουτζής με απευθείας κόκκινη.