ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑ-ΚΡΗΣΤΩΝΗ 2-3

12 Οκτωβρίου 2017

Σπουδαίο διπλό

Η Κρηστώνη έκανε τη πρώτη της νίκη και μάλιστα ηχηρή, μιας και επικράτησε εκτός έδρας της Γουμένισσας με 3-2. Το Πάικο έχασε την ευκαιρία να κάνει το τρία στα τρία και να διατηρηθεί στη κορυφή.

Εντυπωσιακό ξεκίνημα για τους φιλοξενούμενους στο γήπεδο της Γοργόπης, μιας και στο 7' ο Παπάκης και στο 16' ο Τομπατζίδης σημείωσαν δύο γρήγορα γκολ για τον ΠΑΟΚ.

Η Γουμένισσα ανέβηκε κάπως στην επανάληψη και αφού πρώτα μείωσε με τον Τζιβελέκη στο 60', έφτασε στην ισοφάριση με τον Αρδάλη στο 67'. Στο επόμενο λεπτό η Κρηστώνη έχασε πέναλτι αφού ο Γιαβάσης απέκρουσε την εκτέλεση του Φυλακτάκη. Ομως στο 83' ο Παπάκης έδωσε τη νίκη στην ομάδα του.

Η Γουμένισσα είχε δύο οριζόντια δοκάρια με τους Μποδιτσόπουλο στο 55' και τον Τζιβελέκη στο 85'.