ΠΕΔΙΝΟ-ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΙΛΚΙΣ 4-1

Πέντε νίκες στη σειρά

Σε τρομερή κατάσταση είναι το Πεδινό που συνέτριψε με 4-1 τον Αλέξανδρο Κιλκίς και βρίσκεται κοντά στη παραμονή, καθώς μόνο με συνδυασμό αποτελεσμάτων θα παίξει μπαράζ.

Βαθμολογικό κίνητρο είχαν μόνο οι γηπεδούχοι, και αυτό ήταν αρκετό για να φτάσουν στη πέμπτη τους νίκη στη σειρά. Ο Αλέξανδρος έπαιξε δίχως άγχος, αλλά δεν είχε καλή αμυντική λειτουργία.

Στο 21’ ο Δασκάλου άνοιξε το σκορ, και με το ξεκίνημα της επανάληψης ο Μαλάτος διπλασίασε τα τέρματα της ΑΕΠ.

Στο 55’ και στο 65’ ο Αϊβαζίδης σκόραρε, για να πετύχει το γκολ της τιμής ο Αλέξανδρος με τον Αλεξανδρίδη δέκα λεπτά πριν από το φινάλε.