Α.Ε. ΠΟΛΥΚΑΣΤΡΟΥ-ΠΕΔΙΝΟ 1-2

16 Μαρτίου 2017

Σπουδαίο διπλό

Μεγάλης βαθμολογικής σημασίας ήταν η νίκη του Πεδινού με 2-1 στην έδρα της Α.Ε. Πολυκάστρου, αφού ήρθε τη κατάλληλη στιγμή, με το Πεδινό να κρατά τη τύχη στα χέρια του σε ότι έχει να κάνει με την υπόθεση παραμονή.

Από την άλλη μεριά η Α.Ε. Πολυκάστρου είναι σε παρατεταμένο ντεφορμάρισμα, κάτι που φάνηκε και το Σάββατο.

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν υπέρ τους τον αέρα και άνοιξαν το σκορ στο 9’ με τον Γκέρτσο. Η ομάδα του Παύλου Μπάπκα είχε φάσεις όπως τα δύο οριζόντια δοκάρια στο 18’ και στο 40’ με τους Γκέλινο και Ζεϊμπεκέρη.

Στην επανάληψη άλλαξε άρδην το σκηνικό, με το Πεδινό να ισοφαρίζει στο 47’ με τον Δασκάλου. Στο 55’ οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στην ανατροπή με μακρινό σουτ του Βαλασάκη.

Από εκεί και πέρα οι νικητές είχαν δυο-τρεις καλές φάσεις ακόμη, με το Πολύκαστρο να πιέζει στο τέλος δίχως όμως να βρει το γκολ της ισοφάρισης.