ΑΓΙΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ-ΕΠΤΑΛΟΦΟΣ 3-2

16 Μαρτίου 2017

Με ανατροπή

Αν και βρέθηκε από νωρίς πίσω στο σκορ ο Αγιος Χαράλαμπος έκανε την ανατροπή και πανηγύρισε τη νίκη με 3-2 κόντρα στον Επτάλοφο. Ο ΠΑΟΝΕ κατέβηκε στο γήπεδο με αρκετές απουσίες, καθώς είχε και τον χθεσινό τελικό κυπέλλου.

Παρόλα αυτά οι φιλοξενούμενοι έκαναν καλή εμφάνιση και άνοιξαν το σκορ με τον Αουρέλ Κόλα στο 10’. Ο Ποντιακός ήθελε τη νίκη και γύρισε γρήγορα το ματς στην επανάληψη, χάρη στα δύο γκολ του Νούκα με πέναλτι στο 50’ και στο 55’, ενώ ο Αγραφιώτης πέτυχε το 3-1 στο 63’.

Ο Επτάλοφος κέρδισε πέναλτι στο 77’ το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Μίλτος Αποστολίδης. Καλή εμφάνιση για τον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων Παναγιώτη Γαβριηλίδη, ενώ οι νικητές είχαν και δοκάρι στην επανάληψη με τον Φαμπρίκη.