ΠΑΛΙΟ ΑΓΙΟΝΕΡΙ-ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ 2-1

02 Μαρτίου 2017

Στο χέρι του

Σε καλή κατάσταση το τελευταίο διάστημα το Παλιό Αγιονέρι πήρε τη νίκη με 2-1 επί της Αργυρούπολης και κερδισε ακόμη περισσότερο έδαφος στη μάχη για την αποφυγή του υποβιβασμού. Ο Ηρακλής από τη μεριά του προσπάθησε, και πλέον έχει χαρακτήρα τελικού το σαββατιάτικο εντός έδρας ματς με τον Αλέξανδρο.

Το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο δίχως πολλές φάσεις, και έδειχνε εξ αρχής πως όλα θα κριθούν στις λεπτομέρειες. Στο 30' ο Δεμουρτζιδης με κεφαλιά άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους.

Η Αργυρούπολη μπήκε δυνατά στην επανάληψη και έφτασε στην ισοφάριση στο 50' με τον Πασχάλη Παπάκη. Τελικά στο 58' ο Ατρόμητος κέρδισε πέναλτι το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Θόδωρος Παυλίδης.